Zajímavosti

Světová statistika On Line
Svět Hardware 193 nm apod
SST Solid State Technology
On Semiconductor
Technology Process Animations
Phys.org (Physics, Technology, Chemistry, Biology)
Genamics JournalSeek
BYU Cleanroom - the Integrated Microfabrication Lab
Silicon Technology from Intel
TSMC to Start Mass Production of 28nm (A6) Chips (plus video z technologie výroby)
AZ Electronic Materials (Litho and Silicon Technology)
TED Ideas worth spreading - TEDx Events   TEDx Brno
IBM představilo první 5nm čip, je založený na novém typu tranzistorů (5.06.2017)

Geocashig.com  kesky.cz  kešky v Rožnově p.R.  kešky v Silicon Valey (San Jose)

Jak pilně chodí čeští europoslanci do práce a kolik za to berou?
Martin a Jiří Sigmundovi - 4000 km na cestovních kolech z Východu na Západ USA po Route 66
67 stran v PDF o velikosti 31 MB zajímavého čtení o jízdě na kole historickou Route 66 z Chicaga do Los Angeles v červenci a srpnu 2002, tedy z Východu na Západ. Vyprávění doplňuje velké množství fotek z tohoto 4000 km dlouhého unikátního přejezdu USA na kole. V každém z nás je i ten malý klukovský sen a toto je vyprávění o jednom takovém splněném snu Jirky a jeho syna Martina. Příjemně čtivé i se sledováním detailů cesty v Google Maps, prostě jsem tam znovu na cestách s nimi...

Cyklistický ultramaratonec Svatopluk Božák z Rožnova p.R. přejel Ameriku za necelých 11 dní - urazil téměř pět tisíc kilometrů za 10 dní, 23 hodin a 22 minut.

Jednu z nejtěších pěších tras téměř 4300 kilometrů v poušti i velehorách Ameriky zdolala i přes zdravotní handicap Češka Monika Benešová. Trasu Pacific Crest Trail (PCT) zvládla za pět měsíců a šest dnů.


Stanislav Moc  
Stuarts Point info   ulice Bohemia Court  Stuarts Point mapa   
autor Stanislav Moc    aktuální články (a jsou skvělé)    slovník    články a knihy
Stanislav Moc: Austrálie - můj osud 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10a 10b 10c 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 pdf pdb
(fascinující dobrodružné a cestopisné čtení o Austrálii a emigraci skvělého vypravěče, jedním dechem se čte až do konce).
Stanislav Moc: AUSTRÁLIE - Socialismus versus socialismus   mapa Kempsey
Stanislav Moc: Emigrace z pohledu Austrálie
Stanislav Moc: Stát jako mafie
YouTube: Stanislav Moc: Kde létají andělé ("já jsem psal rychle, protože jsem chtěl vědět jak to dopadne")
4 Bohemia Court, STUARTS POINT NSW 2441 - název ulice "Bohemia Court" prosadil Standa Moc   [2]   [3]
Stanislav Moc: Lid mírumilovný

Pozitivní noviny   ČechoAustralan   


Ing. Alena Péliová: Zajímavosti ze života v Řecku
(po kliknutí na tento odkaz se stáhne článek ve formátu PDF - článek přišel v emailu...)Volyňský masakr na jaře 1943 ve formátu PDF


Sedm nejdůležitějších vlastností životního partnera. (29.11.2020)
1. Zralost
2. Účelnost
3. Přátelskost
4. Dostupnost
5. Přímost
6. Laskavost
7. Poctivost


Kterým ženám je lepší se vyhnout. Koučka Erika Jordanová proto mužům doporučuje, aby se již při seznamování u žen zaměřili na toxické vlastnosti, které by je měly varovat před vztahem s nimi. (14.11.2020)
1. Než uzavře něco starého, musí mít jistotu nového
2. Žena milující noční život a alkohol
3. Když je ráda závislá na druhých
4. Žena posedlá módou a trendy
5. Závislá na lécích
6. Souhlasí úplně se vším
7. Příliš dětinská
8. Touží po pozornosti
9. Posedlá potomky
10. Žena vyhledávající dramata
11. Prokrastinující žena, tzn pro vztah není ještě vůbec připravená


Všem dobrým lidem: Brzy přejdeme do Zlatého věku, máme pro vás pokyny jak vyhrát nad systémem. (19.09.2020)
" Všechno začíná narozením dítěte, jehož duše vstoupí za pomoci energetického kódu v průběhu třetího měsíce těhotenství, do plodu v matčině břiše. Tím pro každého jedince začíná hra. Každý má dvě mozkové hemisféry, pravou a levou. Pravá hemisféra je intuitivní a levá hemisféra je logická. Dítě, které se původně narodilo jako naprostý král a suverén, je naučeno rodiči, že je úplně blbé, nesamostatné, nemůže a neumí rozhodovat a všechno je rozhodováno za něj. "
" Nabízí vám půjčky, abyste se stali otroky peněz. Krade vám čas, abyste se nemohli zabývat svým skutečným posláním a důvodem, proč jste se sem narodili. Nabídne vám lákavou práci nebo projekt, kterému se nedá říct Ne. Nebo vám nabídne skvělé koníčky, abyste jimi byli posedlí a ztráceli jimi čas. Mateřskou pyramidu ovládá šest padlých andělů, jejichž příkazy přijímá Vatikán a ten je pak dále předává na další podružné levely. Další nástraha systému se jmenuje ,,kyvadla”. Jedná se o mechanické poškození člověka. Jsou to havárie v autech, vraždy a jiné, které vám zabrání v cestě. Jsou vám nabízeny jedovaté potraviny a pokud je budete jíst, dostáváte se do podružné, vedlejší pyramidy. Podružná pyramida je totiž gigantický farmaceutický aparát se všemi svými poskoky v podobě doktorů a jedovatých prášků. Každý člověk si za své tělo ručí sám a nesmí ho nikdy svěřit do rukou někomu jinému. "
" Ten, který vás na planetu Zemi přivedl jste vy sami, a váš průvodce je vaše pravá hemisféra, jejíž pokyny jste měli celý život poslouchat. Každý člověk je zde dosazený jako postava, přitom jeho skutečný zdroj je v úplně jiné dimenzi. Postava, se kterou se zde po planetě pohybujete, je jen malá částečka vaší skutečné bytosti. Čas neexistuje, byl nasimulován jen pro tuto hru. Proto několik milionů let na naší planetě, je jako vteřina pro tvůrce nové civilizace. "
" Destruktivní strana určila, že je možné hrát hru jenom do 6. Matrixu, ve kterém musí být rozhodnuto. Všech 5 předešlých systémů bylo zničeno atomovou válkou. Budoucnost Zlatého věku je zde připravena pouze pro hodné a laskavé lidi. Politici mají uloženou povinnost, přepsat zákony tak, aby vyhovovaly lidem a ne mafiánům a zločincům. Do Zlatého věku přejdou pouze konstruktivní bytosti, které za života nikomu neubližovaly, nebo ty, které na poslední chvíli prozřou a zcela změní stranu. "
Hezké a zajímavé myšlenky, nakolik jsou pravdivé anebo SciFi, tak to netuším... Ale za přečtení určitě stojí.


V nouzi pomůže asistenční služba pojišťovny, není třeba utrácet za řemeslníka. (23.01.2020)

Geoportál Praha: Unikátní letecké snímky pořízené spojeneckými průzkumnými letouny těsně před koncem 2. světové války v dubnu a květnu 1945. Nálety amerických bombardérů na Prahu 1944–1945, které byly nejprve 15. 11. 1944, poté 14. 2. 1945 a nakonec 25. 3. 1945, tak si vyžádaly více než 1200 mrtvých. Poškozeny byly zejména čtvrti Nové Město, Holešovice, Smíchov, Vršovice, Vinohrady, Žižkov, Libeň, Kbely, Letňany a Čakovice. (1.04.2019)

Asteroid Apophis, který bude roce 2029 bude prolétat desetkrát blíže k planetě, než je vzdálenost Země k Měsíci, může v roce 2068 udeřit na Zemi. Jeho průměr je asi 325 metrů a ekvivalent výbuchu pokud by asteroid dopadl na Zemi činil 506 megatun TNT. Energie výbuchu ruské (vodíkové) „car-bomby" byla 57-58,6 Mt, výbuch sopky Krakatau v roce 1883 byl ekvivalentem asi 200 megatun... (19.01.2019)

Na Antarktidě se ochladilo na rekordních -98 °C. Tyto údaje specialisté pozorovali v malých nížinách během velmi suchého a bezoblačného počasí. Zaznamenali asi 100 případů, kdy teplota na východě kontinentu klesla na —98 stupňů Celsia, uvádí časopis Geophysical Research Letters. Opačný rekord v Antarktidě byl zaznamenán 24. března 2015 na argentinské vědecké základně Esperanza a činil 17,5°C. (28.06.2018)

Celosvětová těžba bitcoinů spotřebuje stejné množství energie jako polovina Česka za rok. Zkraje loňského roku vyšla těžba jedné mince na 2856 USD (60 800 Kč). Letos však energetická náročnost stoupla natolik, že je to již 6611 USD, tedy 140 800 Kč. (19.01.2018)

Psychiatr a spisovatel, autor bestselleru v roce 1975 Život po životě (zatím se prodalo 13 miliónů kusů), Raymond Moody: Věřím, že posmrtný život pochopíme.

Sestřih z rozhovoru s geniálním režizérem Stanley Kubrickem z roku 1999 o natočení "Přistání na Měsíci" včetně komentáře problémů Neil Armstronga s udržením tajemství, že nikdy na Měsíci nebyl. Video natočeno těsně před jeho smrtí (7. března 1999) .

Apollo mýtů zbavené: Byl to skutečně ohromně náročný a promyšlený projekt, a úspěšný (hodnoceno podle stupně dosažení cílů), jediné co to nebylo, je projekt kosmického programu a letů na Měsíc. Byl to projekt mediální simulace kosmického programu a letů na Měsíc.

Když Brouci dobyli Ameriku: Jak se rodila nesmrtelnost beatlemánie

Ovčáčtí psi v Kanadě zachránili před rozsáhlými požáry stádo ovcí  -  mohl by to být zajímavý film o psech podobně jako "Osm statečných"

NÁVOD: Sociální sítě vám můžou udělat ze života peklo. Jak se bránit?

Zabíjí asteroidy nad 18 metrů. Asteroid o velikosti asi 18 až 56 metrů vybouchne v atmosféře. Na zemský povrch dopadne objekt o velikosti nad 56 metrů. Smrtící pro člověka je střet s asteroidem o velikosti nad 18 metrů (tlaková vlna apod). 15 až 17 metrů měl Čeljabinský meteor, který 15.02.2013 ve výšce 45 až 30 km nad zemí vybouchl nad Ruskem energií 30 až 500 kilotun TNT.

Gravitační lampička: jako staré hodiny se závažimi, ale 30 kg závaží, převody na dynamo, svítí půl hodiny, pak přes převody natáhnout závaží. Za 10 USD

Lightmotif - skvělá kapela profi hudebníků. Vynikající výkon na svatbě synovce. Doporučuji, jsou super...

Nostalgie je svině. Nové věci jsou důležitější, říká Jaroslav Wykrent

Neurochirurg MUDr.Tomáš Nytra - perla Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně
Osobní zkušenost: Vynikající zkušený neurochirurg MUDr.Tomáš Nytra provádí nejsložitější neurochirurgické operace v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Obdivuhodná praxe v Kanadě. Nadšení pacienti i z jeho neurochirurgické ambulance v Havířově opěvují jeho "zlaté ručičky" v akci. Klidný a vždy s úsměvem na rtech působí nezapomenutelným uklidňujícím dojmem i na pacienty před operací. V pokoře a s obdivem jej jako pacient navštěvuji v neurochirurgické ambulanci v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně a moc mu děkuji za skvěle zvládnutou operaci mé páteře.
Firmy
Najisto


Beskydské rehabilitační centrum v Čeladné
Osobní zkušenost: Skvělý kolektiv příjemných zaměstnanců s vynikající vedoucí lékařkou Prim. MUDr. Kateřinou Jurovou a k tomu nádherné prostřední Beskyd. Příjemné terapeutky špičkově a profesionálně vedou procedury. Pro mě se na páteř velmi pozitivně uplatnily procedury "Hi-Volt", "Plynové injekce" (do akumpunkturních bodů), "Fyzioterapie" (s úžasnou terapeutkou Mgr.Aničkou Biolkovou), "Posilovna" (na posilovací věži), "Skup. TV v bazénu II".
Gratuluji skvělému kolektivu BRC, v jejich rukách má BRC tu nejlepší budoucnost. Všem zájemcům pobyt v "Beskydském rehabilitačním centru" ("BRC") doporučuji a sám s nadšením konstatuji, že mi velmi pomohlo.
Firmy
Najisto

Hranice (okres Přerov) – Hranická propast je nyní oficiálně nejhlubší zatopenou jeskyní na planetě s naměřenou hloubkou 404 metrů.    [ 2 ]    [ 3 ]

SKORPEN Přerov - potápěčský klub
Zdeněk Joukl: Klub Skorpen Přerov loni oslavil 50 let

Češka půl roku cestovala po jihovýchodní Asii za méně než tři stovky na den

Staré pohlednice z ČR archivované v Německu

Cena vody v okresech ČR včetně prodejce vody.

Dluhoví kostlivci potápějí dědice. Pomůže právnické zaklínadlo: „Uplatňuji výhradu soupisu majetku.“
" Místo pozdravu hned ve dveřích u notáře by měl každý dědic říci: Uplatňuji výhradu soupisu majetku. A i když ještě žádný soupis notář neprovedl, tak je již třeba uplatnit vůči němu výhradu. Předem, preventivně. Funguje to jako ochrana vlastního majetku a peněz, aby nebyly zasaženy případnou dluhovou kalamitou z dědictví. „Stát dluhy platí jen z toho, co se utrží z dražby případného majetku zůstavitele,“ dodal Fiala. "

Odmítnutí dědictví platí jednou provždy. Hlavním prostředkem dědiců je tak podle Fialy „zaklínadlo“ dědického řízení - vznesení výhrady soupisu majetku zůstavitele. V takovém případě dědic zaplatí jen dluhy do výše zděděného majetku.

Co jste nejspíš netušili o dvojčatech

Láska v laboratoři: Vědci sestavili 36 otázek pro rychlé intimní sblížení

V roce 2015 byl průměrný věk ženichů 35,7 roků a nevěst 32,6 roků

Porovnání mzdy a důchodu ve světě - přehledná tabulka.

Jiří Mareš:  Muži a sukně.PDF   Zajímavý přehled o mužích v sukni se spoustou obrázků.
Jiří Mareš:  Velký třesk.PDF   Úvaha o vzniku vesmíru.
Osobní web Jirky Mareše

Advokátka Klára Samková: Václav Havel
Senátor Jaroslav Doubrava: Václav Havel
Morálka Václava Havla

To je špatné. Takto zle je na tom prý nadace Václava Havla. Ubývá dárců. Na platy prý šlo pět milionů, na pomoc poněkud méně.
" Za platy v nadaci utratili téměř pět milionů, na charitu potřebným lidem poslali „pouhých“ 907 tisíc. Měsíčního plat „člena řídicího orgánu“ je 167 tisíc hrubého. "

200 let USA - část 1    část 2

Vizionář, který postavil svět na kola: Od Henryho Forda opisoval i Baťa

Asertivní odpověď ministra obrany KANADY stěžovatelce

Bill Gates přiznal: Vakcíny mají snížit populaci

Lobbing jako vrcholná forma korupce

Muzeum zločinu  -  kriminalistika.eu

Oxidu uhličitého je už 400 ppm a je to tvoje vina!  - z článku cituji:
Dnes pouhých cca 11 % ročních emisí CO2 vzniká v Evropské unii. Pokud EU splní své stachanovské závazky a sníží své emise o 20 %, na globálních hladinách se to projeví jako cca 2 %. Což je jako plivnutí do moře. Stačí, aby v Číně postavili o fabriku více a výsledek bude nula.
Jinak řečeno: německé dotace do solárních panelů v objemu 130 miliard dolarů pozdrží do konce století zvýšení teploty o 23 hodin.

Solární panely vrátí energii vloženou do jejich výroby v roce 2013 až v roce 2020
Mapa solárních elektráren v ČR

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

(Pavel Kohout) Ekonom zatratil Kalouskovy plány: To nebude fungovat. Cesta do pekel

Nečas: Jsme pevně rozhodnuti dál rozvíjet jadernou energetiku - z článku cituji:
Kvůli obnovitelným zdrojům hrozí blackouty. Energetická politika EU je ve slepé uličce. Za posledních sedm let stoupla v Evropě cena plynu o 38 procent, zatímco v USA klesla o více než 60 procent, v Evropě zdražila elektřina o 35 procent, zatímco ve Spojených státech klesla za tuto dobu o 4 procenta. Evropa kvůli tomu přestává být konkurenceschopná.

Za posledních 23 let zdražila voda stonásobně

Odpady třídíme výborně. Většina ale končí na skládce, tvrdí odborník

Lék doktora Simonciniho na rakovinu je jedlá soda, která podle něj likviduje plíseň Candidu jako příčinu zhoubného bujení.
Zda je tato neuvěřitelná metoda reálná anebo jen fikce, tak to ukáže až budoucnost a dokladovatelné věrohodné výsledky úspěšných vyléčení, kdy komplexní diagnostika zahájení a průběžného léčení bude i v rukách objektivních lékařů, nejlépe onkologů. Zatím je to jen zajímavost o jedné neuvěřitelné metodě jako obrázek toho, čemu všemu je zoufalý člověk ochoten uvěřit aneb "víra tvá tě uzdravila"...

Gorbačovovi při pádu berlínské zdi telefonovali zděšení Thatcherová a Mitterrand, aby použil vojsk
Thatcherová a Bush senior roku 1989: Nechceme zrušit komunismus ve východní Evropě a neohrozíme bezpečnost Sovětského svazu
Jan Čulík (Senior Lecturer, University of Glasgow): Zemřela hokynářova dcera
Margaret Thatcher: Politička bipolárního světa, která otevřela dveře dnešnímu úpadku Británie
Konec éry Margaret Thatcherové

Jan Matys: Duch komunismu - Jen drobná poznámka k jeho skvělému článku:
Komunistický převrat v roce 1948 byl jen konkrétním naplněním dohod velmocí na Jaltské konferenci v únoru 1945 (Jaltská konference byla často označována jako "druhá Mnichovská zrada") a byl proto i plně v režii Stalina s tím, že čeští komunisté hráli jen podružnou roli vykonavatelů Stalinových příkazů a jeho krutého asijského komunismu. S tím i tak trochu souvisí předchozí odkaz na Britské listy, že "Gorbačovovi při pádu berlínské zdi telefonovali zděšení Thatcherová a Mitterrand, aby použil vojsk", což naštěstí pro nás Michail Gorbačov nepovolil.


Americký sen - drsný animovaný film o americké centrální bance (český dabing), 30 minut na YouTube

Richard Greaves: Skrytá pravda za světovým zadlužením
Victoria Grant (12 let, Kanada, video - české titulky): Jak nás banky okrádají
Kanadský profesor o zákulisí Obamova sporu s Kongresem

Ellen Brown: Libreto bankovní autodestrukce (aneb Warren Buffet: Deriváty jsou “zbraní hromadného ničení”)

Andre Damon: Majetek dolarových miliardářů se za krize zdvojnásobil
Kasta, vytvářející nulovou hodnotu, blokuje gigantické zdroje. Globální krize přeje hlavně „parazitnímu růstu finančního sektoru“. Jsou-li „svátostí miliardová bohatství“ - a „zbytnou položkou“ i takové „potřeby jako vzdělání, bydlení a péče o zdraví“ - má to „katastrofální konsekvence“. Zisk z cizí práce – natož ze spekulace - neguje vše, o čem demokracie je.

Studie NASA: Průmyslová civilizace směřuje k "nezvratnému rozkladu"
Z článku: Obyčejní lidé sice bohatství produkují, ale elity jim dávají k dispozici jen jeho minimum, většinou pouze k minimálnímu přežití. Rozklad civilizace je důsledkem hladomoru, způsobeného nerovností. Ta vede k poklesu pracovních sil. Nejde o kolaps přírody.

Západ opravdu trpí nevyléčitelnou politickou slepotou. V Mali bojuje proti islamistům z místní, magrebské odnože Al Kaidy. Naopak spojence Al Kaidy v Sýrii podporuje.
Oba Asadové prezidenti, otec i syn, v posledních 30 letech nebyli v regionu zdrojem napětí. Asadova Sýrie byla jedním z nejsekulárnějších arabských režimů, podobně jako Sadámův Irák. A etnicky i konfesionálně tak tolerantní, že to v arabském světě nemělo obdoby.
Mimo citaci z článku jen poznámka: Sekulární stát je stát, který je založen na sekularismu, tedy není vázán na žádnou náboženskou ideologii a současně zaručuje svým občanům svobodu vyznání. V sekulárním státě je (jakákoli) církev od státu odloučena. [1]

Problémem je státem podporované příživnictví a rasismus ze strany části jedné menšiny. Tato skupina si stále tvrdšími a brutálnějšími metodami vymáhá na ostatních financování jejich podivného způsobu života, který se skládá z plození potomků, konzumace alkoholu, páchání trestné a přestupkové činnosti, ničení majetku, gamblerství a rušení okolí,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz místopředseda poslaneckého klubu VV Otto Chaloupka. Když se to pracujícímu a zákony dodržujícímu člověku nelíbí, přijde policie a takového člověka zmlátí. Nepřizpůsobiví občané pak vidí, že mlátit gadže je povoleno a že stát a policie je na jejich straně, tak ve svých zálibách ještě přitvrdí. Česká společnost sklízí jedovaté a přezrálé plody pozitivní diskriminace.

Václav Danda: Kdo je Zdeněk Bakala? - z článku cituji:
Faktem je, že jediný, kdo se již před lety ostravských horníků zastal, byla Jana Bobošíková, která před budoucí katastrofou marně varovala a na Zdeňka Bakalu v souvislosti s byty OKD podala trestní oznámení.

Troška odrovnal Tachecí: Dnes můžete říct cokoliv. Ale chcípnete hlady
Umírá mnohem více důchodců, než dříve. Jejich šéf viní vládu a mluví o genocidě

Vladimír Špidla: Důchodová reforma: ideologie vítězí nad rozumem - z článku cituji:
K současnému průběžnému systému je třeba připomenout dvě věci. Systém se dostal do deficitů po snížení odvodů za Topolánkovy vlády a v porovnání s jinými státy Evropy vynakládáme v poměru k HDP do systému důchodů velmi málo (orientačně - ČR 8,4%, Polsko 12,4%, Slovinsko 10,1%, Maďarsko 10%). Evropský průměr je přitom 11,9% HDP. Současné studie také říkají, že až do roku 2095 nepřekročí výdaje ČR na financování současného průběžného důchodového systému 13% HDP.
Posledním vypuštěným zkušebního balonku z dílny ministra práce a sociálních věcí Drábka bylo, že stát hodlá vyvést do soukromých penzijních fondů přibližně jeden bilion korun (!) za prvních pět let od startu důchodové reformy. Takové peníze budou logicky v důchodovém systému chybět. Takový krok těžce zatíží veřejné finance. Zkušenosti Slovenska, Maďarska i Polska jsou jasné.
Poznámka mimo citaci článku: Tzn ČR by musela nyní navýšit o 41% odvody na důchodový účet aby dosáhla na průměr Evropy nebo dokonce navýšit o 47% odvody na důchodový účet aby dosáhla stejných relativních odvodů vůči HDP jako má sousední Polsko. O to větší je selhání ministra Drábka, který nejenom prosazuje snížení na třetinu kompenzace důchodů v důsledku inflace, ale dokonce chce vyvést 3% z průběžného důchodového účtu do tzv druhého důchodového pilíře. A jaký devastující vliv na průběžný důchodový účet má snížení odvodů o pouhé 1% již exaktně dokázal ministr Kalousek v Topolánkově vládě, neboť snížením odvodů o 1%, které prosadil ministr Kalousek již v Topolánkově vládě, se průběžný důchodový účet dostal z přebytků do deficitů.
Neuvěřitelné selhání ministrů Drábka a Kalouska je o to větší, že hranice ohrožení příjmovou chudobou pro jednotlivce 9329 Kč v roce 2010 se již blíží průměrnému starobnímu důchodu 10123 Kč v roce 2010, údaje jsou z Českého statistického úřadu. Místo aby se oba ministři věnovali bojům s tunelováním veřejných zakázek, tak vedou z jejich pohledu velmi úspěšnou zničujicí válku s bezbranými důchodci.

Pavel Rusý (VV): Valorizace důchodů - sprosťárna asociální vlády

Zdeněk Škromach: Druhý pilíř si rozmyslete, po volbách může být všechno jinak - z článku cituji:
Pokud by se k vládě dostala ČSSD, jak s druhým pilířem naloží?
Budeme se ho snažit odříznout od průběžného důchodového systému a nechat ho na dobrovolné bázi klasických soukromých fondů bez státní účasti. Další možnost je jeho úplné zrušení.
Poznámka mimo citaci článku: Konečně prvá reálná myšlenka, která jak doufám přejde v čin. Pánové to budou mít velmi obtížné po totální devastaci průběžného důchodového účtu ministry Drábkem a Kalouskem (viz Kalouskův exaktní důkaz jaký vliv má snížení výběru o pouhé 1%). Těší mě, že je tu alespoň někdo, kdo napraví fatální selhání ministra Kalouska v Topolánkově vládě a možná vrátí i to 1% zpět, ale hlavně zruší nebo alespoň minimalizuje katastrofu průběžného důchodového účtu způsobené ministry Drábkem a Kalouskem, kteří průběžné financování neuvěřitelným způsobem devastují v rozporu s realitou Evropy. Patřit do Evropy? Tak to bychom ale museli průběžný důchodový účet navýšit o +41% na průměr Evropy 11,9% HDP a ne jej snižovat.

Ilona Švihlíková: Ekonomicky jsme kolonie. A politikům to vyhovuje - z článku cituji:
Ze statistik vyplývá, že je tu drastickým způsobem přiškrcená domácí poptávka. Přílišná konsolidace veřejných financí vyvolala nejen reálný šok. V rámci světové ekonomiky máme pozici kolonie. Do téhle situace jsme se dostali na počátku devadesátých let 20. století.
V Česku byl odjakživa velký kreativní potenciál, ale vždycky narážel na strukturální překážky. Špatná státní správa, nedostatečný právní systém, slabé školství a tak podobně. Ve chvíli, kdy je společnost založená na zdegenerovaných a nepropustných strukturách, které jsou jak tasemnice napojené na různé dotace a korupční prostředí, tak nemůže mít dobře fungující ekonomiku.
V Česku podceňujeme potravinovou soběstačnost. V roce 2006, kdy ceny potravin vylítly vzhůru, a i po sedmi letech se drží hodně nahoře. Naše zemědělství nefunguje vůbec dobře.
Nadměrné zdanění práce je v dnešní době velký problém. Domnívám se, že by mohlo pomoci vyšší zdanění finančního kapitálu.
Hodně nešťastné byly Kalouskovy hrátky s daní z přidané hodnoty. Penzijní reformu mělo původně financovat zvýšené inkaso DPH, které se ale jaksi nedostavilo. A nikdo se nad tím v podstatě nepozastavil.
Otázka prodlužování věku odchodu do důchodu je přitom hodně sporná. Studie, které tento krok prosazovaly, totiž argumentují především tím, že se prodlužuje věk dožití. To je sice pravda, už se ale tolik neprodlužuje věk aktivního dožití. Otázka je, kolik lidí bude po sedmdesátce pobíhat v práci a aktivně žít a kolik jich bude ležet na LDN. Z mého pohledu je to jen další výrazná zátěž pro běžné zaměstnance, kteří jsou už dnes pod velkým tlakem.

Jana Kolářová: Min. vnitra hl. uč. matematiky, pož. abs. 5. třídy ZŠ, zn: spěchá - skvělý humor s názornými obrázky.
Boris Cvek: Jak Nečas doučuje svého úředníka matematice - pokračování vládního humoru.

Kalousek je odpovědný za desetimiliardovou pokutu pro ČR z EU
Petr Holub: Českým úřadům se nedá věřit
Petr Závladský: Vláda nemluví česky

Aleš Michl: Čína jednou Evropu naporcuje jako pekingskou kachnu - z článku cituji:
Jak se díváte na to, že u nás pravicová vláda neustále zvyšuje daně?
To je šílené. Nechápu to.
Česká vláda má k dispozici ve státním rozpočtu podle Mezinárodního měnového fondu příjmy ve výši 41,3 procenta HDP. A nevyjde s tím. Příjmy to jsou přitom nadprůměrné.
Vyspělé ekonomiky mají k dispozici v průměru příjmy ve výši 36,3 procenta HDP.
Rozvíjející se ekonomiky si musejí vystačit se státními příjmy o velikosti 26,3 procenta HDP.
Tato čísla jsou důkazem, že v Česku nepotřebujeme zvyšovat daně. Stačí udělat pořádek ve výdajích.
Poznámka mimo citaci článku: Tato čísla jsou zároveň nepřímým důkazem, že dalším zvyšováním daní v kontextu s Lefferovou křívkou ještě více klesne výběr daní, neboť zdanění podle Mezinárodního měnového fondu je v České republice neskutečně vysoké, tedy logicky za horizontem "Leffer curve" (Lefferovy křivky). Naopak efektivní výsledky můžeme dosáhnout hlavně bojem proti tunelování státního rozpočtu ve stovkách miliard Kč ročně, tedy bojem o vyrovnaný státní rozpočet na tom jediném správném místě zefektivněním a zprůhledněním všech státních zakázek a dotací včetně dotací z EU. Podobně pro omezení vlivu tunelářů i zrušením anonymních akcií a kvalitním zákonem o státní službě, který ČR přijala jako jednu z podmínek vstupu do Evropské unie již v roce 2002, ale jeho platnost byla několikrát odložena, naposledy na rok 2012.

Václav Žák: Paralýza státu v právní džungli - z článku cituji:
Stát už není schopen přijímat zákonné normy, které by pak sám dokázal uvádět do praxe, kontrolovat jejich uplatňování a sám je dodržovat, prohlásil na ní předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa.
Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová byla ještě ostřejší. Mimo jiné uvedla, že v obchodních a dalších civilních sporech legislativa právníkům umožňuje naprosto cíleně zneužívat trestního zákoníku. Zákonodárci při tvorbě legislativy nerespektují základní právní principy...
Neschopnost státu vynucovat právo je jednou z hlavních příčin, proč česká ekonomika funguje hluboko pod svými možnostmi.

Lubomír Zaorálek: 17 miliard církvím zrušíme hned! - z článku cituji:
...proč dávat příspěvek někomu, z koho se stal boháč?
Ústavní soud v tomto týdnu posvětil platnost zákona, který nás ve skutečnosti vede hluboko před únor 1948. Vůbec mu nevadí, že se úplně ignoruje dosud platná právní úprava č.215/1919 – první pozemková reforma. Podle ní nesmí žádnému pozemkovému vlastníku zůstat více než 150 ha zemědělské půdy a 100 ha půdy lesní – celkem tedy 250 ha. Katolická církev ale nyní získává majetky mnohonásobně větší. Stejně tak návrh vládního zákona ignoruje důsledky revize první pozemkové reformy z 11.července 1947. Není pochyb, že katolická církev se dostane k majetkům, jejichž ztráta neměla nic společného s komunistickými křivdami.
...je porušována naše vlastní ústava a také judikatura Evropského soudu pro lidská práva, která říká, že zákon má být dostupný, přesný a předvídatelný.

Žádné restituce, ale krádež či darování majetku, který církvím nikdy nepatřil - z článku cituji:
Kardinál Tomášek po tom prvním darování majetku řekl, že církev už nic víc nechce. Po jeho smrti začal kardinál Vlk vznášet velké nároky a za Tošovského vlády dostali výčtovým zákonem dva tisíce objektů.
Církve se soudit nechtějí. Vědí, že by neuspěly. ...všichni odborníci, hlavně z pražské Právnické fakulty UK shodli, že se zaprvé nejedná o církevní majetek a za další, že kdyby se o to církev začala soudit, prohraje to stejně tak, jako ve sporu o katedrálu sv. Víta.
Tímto zákonem se vracíme do 15. století. „Ve Francii církev nemá žádný majetek a ty objekty má pouze v pronájmu za symbolické částky jednoho franku na kupříkladu devadesát devět let. Němci si peníze na své církve vybírají sami a stát pouze dotuje speciálně třeba věci, jako je oprava památek.
„Za povšimnutí také stojí, že politici současné koalice jezdí do Vatikánu častěji, než jezdili komunističtí papaláši za minulého režimu do Moskvy. Navíc je třeba si uvědomit, že Vatikán je cizí stát a my bychom tedy vydali majetek v rozsahu asi jednoho procenta našeho území cizí mocnosti. To je směšné samo o sobě,“ je přesvědčen režisér, mimo jiné autor dokumentu Uloupené Kosovo.

Přemysl Janýr: Církevní restituce - z článku cituji:
Zákon č. 403 z roku 1990 O zmírnění následků . . . mezi skutečnostmi vedoucími k majetkovým křivdám (§ 5) hned na prvním místě uvedl zákon o revisi první pozemkové reformy z roku 1947. Především tedy vláda nečekaně uznala, že s kradením a křivdami nezačali až komunisté, ale již předchozí demokratická vláda, k jejíž kontinuitě se sama hlásí. Jako vysvětlení nabízí, že zločinný zákon sice byl přijat 11. července 1947, byl však realizován až po 25. únoru 1948.
Žádný seznam není, tvrdí první náměstek ministryně kultury František Mikloš, který by to měl vědět nejlépe, seznam není pro účel zákona potřeba, není nutný a není ani relevantní skutečností. . . . soupis majetku, který vláda hodlá církvím zrestituovat, je z velmi dobrých důvodů tajný. Důvody utajení se dovtípíme až z § 9 - postup při vydávání zemědělské nemovitosti . . . Pravdu má tedy samozřejmě František Mikloš a nikoliv Deset důvodů jeho ministerstva: seznam bude vznikat výdejem.
Populistické heslo vracení ukradeného je opětovně bez skrupulí zneužito ke zdůvodnění dalšího tunelu, nově i za cenu otevření Pandořiny skříňky předúnorové legislativy.

Malé obce budou mít z daní víc, souhlasil Senát. Velkoměsta si pohorší - z článku cituji:
Většina obcí v tuzemsku dosud dostává ze sdílených daní od 6 800 po 9 400 korun na obyvatele, Praha má ročně na hlavu 29 700, Brno, Ostrava a Plzeň 18 tisíc Kč. Praze se ubere 500 Kč na hlavu a trojici zmíněných měst 600 korun. Praha by tak měla přijít o 650 milionů korun, Brno o 204 milionů, Ostrava o 158 milionů a Plzeň o 90 milionů korun. Minimální příjem obce na obyvatele by se zvýšil s účinností novely na 7 600 Kč.
Poznámka mimo citaci článku: Odhadem minimálně přes 60 let je Praha na úkor zbytku Česka přeplácena z daní více jak 4-krát (v dlouhém období snad až 10-krát) na úkor malých měst a známé přísloví "prachy dělají prachy" znamená, že Praha tak prosperuje (platy, nezaměstnanost, tunelování apod) na úkor zbytku Česka. Navíc se tak Praha okrádáním všech menších měst dostává v chudém Česku mezi nejbohatší města v Evropě a kvůli tomu nedosáhne na dotace a fondy z EU, tzn kontroly tunelářů a zlodějů ze strany EU jim nehrozí, ale jen kontroly často zkorumpovaných českých úředníků. Pak se ani není čemu divit, že Česká vláda okrádá důchodce měsíčně cca o 4000 Kč, když potřebuje udržet veletok veřejných financí k tunelování a rozkrádání.

Petr Mach   Strana svobodných občanů
Petr Mach:  Staré křivdy nelze napravovat novými křivdami
Petr Mach:  Nečasova vláda oškubává lidi a likviduje ekonomiku. Přišel úder zprava - z článku cituji:
Důchodová reforma-druhý pilíř je ekonomický nesmysl, když už dobrovolné penzijní připojištění zdárně funguje...
„Pravicová“ Nečasova vláda zvyšuje daně jako nikdo před tím...
Nezrušili jediný zbytečný úřad, naopak zavedli několik nových...
...celkové výdaje vlády v roce 2008 41,2 procent hrubého domácího produktu, zatímco v roce 2012 vláda rozhoduje již o 43,3 procent HDP. Příjmy vlády z daní, poplatků a dalších plateb vzrostly z 39 procent v roce 2008 na 40,8 procent v roce 2012.
Lidové veto proti odírání vládou... Státní rozpočet by podle Svobodných nesměl být schvalován s deficitem a schválený rozpočet by musel být vždy dodržen.
Poznámka-TABULKA mimo citaci článku:
Vývoj sazeb DPH v České republice
Platí od Premiér
ministr financí
Základní sazba Snížená sazba
1. 1. 1993 V.Klaus
I.Kočárník
23 % 5 %
1. 1. 1995 V.Klaus
I.Kočárník
22 % 5 %
1. 5. 2004 V.Špidla
B.Sobotka
19 % 5 %
1. 1. 2008 M.Topolánek
M.Kalousek
19 % 9 %
1. 1. 2010 J.Fischer
E.Janota
20 % 10 %
1. 1. 2012 P.Nečas
M.Kalousek
20 % 14 %
1. 1. 2013 P.Nečas
M.Kalousek
21 % 15 %

Profesor Jaroslav Vostatek:  Skryli vám, proč to dělají. Dejte pozor - z článku cituji:
Doporučit můžu jediné: co nejdříve druhý pilíř zavřít jako naprostý ekonomický nesmysl. ...to jsou závěry OECD, které jsou podloženy mnohaletými výzkumy na kapitálových trzích.

Lukáš Petřík: Nečasova vláda prý otevřela dveře k vytunelování úspor českých střadatelů  - z článku cituji:
Aktiva v českých bankách mohou nahradit bezcenné nevymahatelné řecké dluhopisy a ČNB nebude mít právní nástroj, jak tomu zabránit... uvedl externí poradce Kanceláře prezidenta republiky Jiří Payne.
ČNB zklamána postojem vlády. Česká republika chtěla především na návrh ČNB původně explicitně prosadit, aby ČNB mohla změnu na pobočku zablokovat. Takové posílení jistoty českých střadatelů česká vláda ale nezajistila. Když by z Komerční banky stala pouze filiálka Société Générale, tak by v případě krachu Société Générale, která není pod dohledem ČNB, přišli o peníze vkladatelé, kteří vložili své peníze původně do Komerční banky,“ varuje ekonom Petr Mach.
Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl upozornil ve svém článku v HN navíc i na to, že by české banky mohly být „vysáty“, i kdyby zůstaly dcerami: „Jeden z budoucích pilířů bankovní unie, tzv. společné krizové řízení v bankách, má vést k zavedení institutu vnitroskupinové podpory, kdy dceřiné společnosti budou v rámci této procedury nuceny pomáhat svým matkám (nikoli nutně naopak).

Zdeněk Trinkewitz: Parlament debatoval o kvalitě Ústavy ČR

Pavel Kohout
Pavel Kohout: Zrušme ministerstvo financí, vážně
Pavel Kohout: Zlá bestie "česká ústava" už 23 let ničí Česko.
Pavel Kohout: Co a jak změnit v ústavě  -  nová ústava cz
Pavel Kohout: Zoufalá kancléřka (Anglela Merkelová dělá stejné katastrofální chyby jako kancléř Heinrich Brüning v roce 1931)
Pavel Kohout: Až se zhroutí koruna (přebytek obchodu 13 miliard dolarů, což v přepočtu k velikosti ekonomiky jsme skoro stejně silní jako Němci)
Pavel Kohout: Profesionální Evropané se přepočítali. A to třikrát - z článku cituji:
Periferní ekonomiky eurozóny jsou tedy postiženy krizí proto, že jim nesedí jednotná měnová politika. Jedna měna nemůže sedět všem – to je kořen krize.
Ukazuje se, že kdyby vedení Evropské centrální banky nepřišlo s nestandardními a v zásadě ilegálními opatřeními, pravděpodobně už by Evropa byla postižena podobnou krizí jako Německo v roce 1931. Tedy krizí drtivou a ničivou. Je třeba zdůraznit, že situaci zachránili bankéři z Evropské centrální banky. Nikoli politici. Ti situaci jen zhoršují svojí ignorancí a touhou po moci.
Konečně třetí a největší omyl spočívá ve slepé víře v magickou sílu společné fiskální politiky. Není žádná.
Nejpravděpodobnějším scénářem pro eurozónu je dlouhodobé živoření na periferii a permanentní naštvanost „jádra“ na slabší země. Podobný mechanismus, který funguje v Itálii od konce války. Bohatý Sever stále nadávající na chudý Jih; ten se z chudoby nedostane, neboť nemůže devalvovat a jeho konkurenceschopnost ničí dotace ze Severu.
Je velký omyl, že dotace pomáhají. Dotace zvyšují inflaci a náklady, čímž devastují konkurenceschopnost. Dotace pomáhají jen byrokratům, kteří se živí jejich rozdělováním.

Pavel Kohout: Vláda šetří. Zchudneme - z článku cituji:
Ekonomicky řečeno, vláda se chová procyklicky. Ekonomická fušeřina je rozšířena napříč celým politickým spektrem.
Pokud by Kalousek a Nečas chtěli být něčím víc než politiky na jednou použití – po poslední zkušenosti bude mít česká „pravice“ zřejmě prohrané volby na hodně dlouho dopředu – pak by začali šetřit tak, jak se šetřit má. To znamená žádný průvan v peněženkách občanů, žádné zvyšování daní, žádný džihád proti nešťastným živnostníkům.
Znamená to šetření ve smyslu velmi důkladné revize veřejných výdajů, v první řadě výdajů na infrastrukturu, obranu a informační technologie. V těchto oborech se točí hodně peněz, jsou těžko kontrolovatelné a mají velký korupční potenciál. Něco podobného se týká i zdravotnictví. Dále revidovat sociální systém. Je široce známo, jak špatně a nákladně funguje systém dotací na bydlení tzv. nepřizpůsobivých osob.
A konečně, vláda by se měla zamyslet nad svým chápáním slova „odpovědnost“. Voliči chápou význam tohoto slova opravdu velmi odlišně.
Poznámka mimo citaci článku: Jakou asi může mít důvěru vláda postavená pouze na podpoře dvou parlamentních politických stran a odpadlíků třetí parlamentní politické strany, tedy ODS, TOP 09 a odpadlících z VV, se 101 většinou hlasů z celkového počtu 200 hlasů ve sněmovně (tedy většinou o pouhý jeden hlas) obdobně jako tolik kritizovaná 101 většina předchozí vlády?

Pavel Kohout: Velkolepý hospodářský experiment: Kam vede neustále zvyšování daní?  - z článku cituji:
Francie byla uprostřed 70. let zdravou ekonomikou. Během svého dlouhého dvojitého mandátu (1981-1995) dokáže Mitterand nevratně poškodit francouzskou ekonomiku tím, že zvýší výdaje až na úroveň 50,8 procenta HDP. Zvyšování spotřebních daní tlumí, celkem logicky, spotřebu. Daně z kapitálových výnosů tlumí investice. A daně či odvody z mezd zdražují pracovní sílu. Klesá poptávka po práci, roste nezaměstnanost. Zvýšené sociální výdaje je třeba nějak financovat - a přičinlivý ministr financí již plánuje, jaké další daně ještě zvýší. Ekonomika se dostává do sestupné spirály vyšší výdaje - vyšší daně - vyšší nezaměstnanost - vyšší výdaje - a tak dále. Bez odhodlané a silné vlády není úniku.
Již téměř třicet let Francie zvyšuje daně a výdaje. Výsledkem je nezaměstnanost a dluh.
Kolik let má Francie před sebou, než se stane novým Řeckem? Uvidíme. Možná překvapivě brzy.

Radomír Hrabovský: Šedá ekonomika roste... - z článku cituji:
...analýzu příčin rozpadu komunistického bloku. Mimo jiné v ní bylo uvedeno, jako jedna z příčin, nekontrolovatelné prorůstání šedé ekonomiky do všech vrstev společnosti.
Vrcholem stupidity je nařízení EU, že jednotlivé státy jsou povinny předpokládanou částku, procházející šedou ekonomikou přičíst k oficiálnímu HDP a teprve z tohoto celku je vypočítáván příspěvek do společné unijní pokladny.
Dalo by se říci, že růst šedé ekonomiky je přirozenou obrannou reakcí samotného tržního prostředí, tedy motoru ekonomiky, proti naprosto zdeformovanému, přerozdělovacímu socialismu moderní doby.
...politici neslyší varování nejlepších ekonomů světa, že vysoké daně dusí ekonomiku a volný trh...

Otevřený dopis 172 německých profesorů ekonomie k eurovalu: Pomůže to jen Wall Streetu nebo City of London

Jaroslav Petr: Ekologický „Mein Kampf“ po padesáti letech (80 milionů mrtvých v důsledku plošného zákazu používání DDT)

Tomio Okamura
Tomio Okamura: Sociální programy vyrábí podvodníky a lenochy - info z článku:
Zkusenosti z USA vyhodnotil americky sociolog Charles Murray: Sociální programy ožebračují chudé. Cíleně vychovávají z lidí lenochy a podvodníky, učí je parazitovat na systému. Pozitivní diskriminace menšin ve školách vede k úpadku kvality školství atd.

Tomio Okamura: Státem posvěcená lichva
Tomio Okamura: Na zlodějskou vládu
Tomio Okamura: Stát musí pomoct obětem podvodů, lichvy a exekucí - z článku cituji:
První, co člověka napadne, je, že je třeba změnit nějak zákony - ale kupodivu není třeba. Už dnes, respektive stále, platí zásadní, ale veřejnosti neznámý paragraf 39 občanského zákona, který zcela jasně říká, že "Neplatný je právní úkon, který svým obsahem nebo účelem odporuje zákonu nebo jej obchází anebo se příčí dobrým mravům." Jinými slovy i platné rozsudky, které jsou ale prokazatelně nespravedlivé, jsou z pohledu zákona neplatné. Pokud jste obětí podvodu a máte platit dluhy za podvodníka, tak každý rozsudek, který by takovou lumpárnu nařizoval, je neplatný. To se totiž příčí dobrým mravům až běda.
Samozřejmě platí také, že pokud Vám za deset pokut po několika stovkách napočítá exekutor svou odměnu 10 x 15 až 20 tisíc, pak je to nejen v rozporu s dobrými mravy, ale nově, pokud vím, také i v rozporu s rozsudky několika obecných soudů a údajně i s rozsudkem Ústavního soudu.
Na mnohé podvodníky se pamatuje v paragrafu 218 trestního zákoníku označeném jako lichva: Dopustí se jí pachatel, který "zneužije něčí rozumové slabosti, tísně, nezkušenosti, lehkomyslnosti nebo něčího rozrušení k tomu, aby pachateli nebo jinému bylo poskytnuto nebo slíbeno plnění, jehož hodnota je k hodnotě vzájemného plnění v hrubém nepoměru."

Petr Hannig: Lichváři a exekutoři – vizitka ČR - z článku cituji:
Stát, který nechrání poctivé občany, je státem špatným. Soudnictví je soustavně zásobováno špatnými zákony, které nahrávají zlodějům všech kast a ekonomických úrovní.
Protože rafinovaný exekutor si počká, až dlužník nemovitost prodá (při prodeji není na katastru tedy ještě ničím zatížena) a pak teprve uvalí na nemovitost exekuci. A zákony našeho státu mu to umožní. Totiž do šesti měsíců po koupi nemovitosti může být na ni uvalena exekuce jdoucí za původním majitelem.
V příštím roce vejde v platnost novela exekutorského zákona, která opět tuto záležitost neřeší, ba dokonce zvyšuje pravomoci exekutorů. Zdá se, že pro popřevratová desetiletí budou vizitkou našeho státu lichváři (prý je v ČR na 35tisíc úvěrových firem – to je tedy síla) a jejich rodní bratři exekutoři.

Roman Šteffel: Systém exekucí je organizovaná zlodějna, míní advokát

Nenasytní exekutoři chtějí kasírovat i věřitele

Petr Špelda: Jak probíhala jedna exekuce v Austrálii

Petr Hampl: 2017: Zhroutí se Evropská unie sto let od bolševického převratu?

Juraj Seman: Socializmus versus kapitalizmus (Socializmus "včera" versus kapitalizmus "dnes")   PDF

Bohuslav Sobotka: Důchodcům se vytrvale lhalo a tato vláda je nejhorší - z článku cituji:
Když pravice v roce 2006 začala jak se zdá nekonečný seriál zvyšování DPH, tak tehdy myslím že to byl ministr práce Nečas, ujišťoval důchodce o tom, že důchodců se přece zvyšování DPH a růst cen nedotkne, protože je tady zákon, který jim garantuje, že penze budou kopírovat vývoj cen.
A pak, když přišel ministr Drábek a zaváděl důchodovou reformu, která je financována právě zvyšováním DPH, právě zvyšováním DPH, tak říkal: Důchodci, na stávající důchodce důchodová reforma nedopadne, není důvod ke znepokojení, nikdo se nemusí bát o budoucnost ze stávajících důchodců, vás se vlastně důchodová reforma netýká - říkal ministr Drábek
Tohle je destrukce důvěry celé generace, celých generací pracujících lidí vůči státu jako instituci.
Zákon jasně definoval, že se důchody valorizují podle vývoje inflace a z jedné třetiny podle vývoje reálných mezd. Když Nečasova vláda a ministr Drábek přichází s návrhem na změnu valorizace penzí, tak musí změnit zákon.
Jak ODS, tak TOP 09, tak Věci veřejné seniory podvedly ve volbách. Ten podvod je prokazatelný. Byl to obrovský podvod, ke kterému došlo. Voliči dostali informaci, na základě ní se rozhodli, řada seniorů uvěřila ODS a TOP 09, že je nehodí přes palubu a dali jim svůj hlas.
Příští rok chce vláda na seniorech ušetřit 9,5 mld. korun a během tří let to bude skoro 48 mld. korun, které tato vláda sebere důchodcům z jejich oprávněné valorizace důchodů. A to v situaci, která je pro důchodce velmi nepříznivá. Inflace roste, zdražují léky, vláda zvýšila poplatek za pobyt v nemocnici ze 60 korun na 100 korun denně. Platí ho důchodci a platí ho bez jakéhokoliv omezení. Tam není žádná klauzule, to znamená důchodci, kteří jsou častými klienty v nemocnicích, tak platí zvýšený poplatek za pobyt, místo 60 korun je to 100 korun. Roste nájemné. Deregulace pokračuje. Velmi často se ruší také slevy na jízdném, které mohli senioři čerpat například, pokud cestovali Českými drahami. Zdražování, růst cen, zhoršování situace, to všechno je doplňováno také škrty v oblasti sociálních služeb.
V roce 2007 byl důchodový účet, na který směřují peníze z důchodového pojištění v přebytku. V době takzvaně rozpočtově odpovědné vlády, že schodek důchodového účtu se pohybuje kolem 60 až 70 mld. korun ročně.
Tato vláda tvrdohlavě trvá na tom, že podojí důchodový systém ještě vznikem druhého pilíře.

Tomáš Prouza: Rozděl a – plakej! Kdy na Prahu přijdou bouře? - z článku cituji:
Při sledování kroků české vlády se zdá, jako bychom měli ve státním znaku ne lva, ale koně s klapkami na očích. Premiér Nečas by se tak měl velmi vážně zamyslet, jestli skutečně chce, aby jeho odkazem české historii byla poškozená ekonomika a společnost rozdělená jako ještě nikdy v moderní české historii. Našlápnuto k tomu má až neskutečně dobře.

Jana Bobošíková  Suverenita
Jana Bobošíková: Česká vláda je tlupa, která drancuje republiku - z článku cituji jen nadpisy:
Metylalkoholová aféra – absolutní selhání státu
Zvýšené DPH ožebračuje občany a podvazuje ekonomiku. Daně zvyšují jen političtí impotenti
Finanční církevní restituce prosazují jen škůdci naší země
Současná vláda není pravicová, ani rozpočtově odpovědná
ČSSD na krajích se chová jak loupeživé komando
Přídavky jen na tři děti
Nájemné dotované státem musí mít strop
Kalousek – silně nepřizpůsobivý občan

Rostislav Senjuk: Stát je svině, když se hojí na důchodcích. Nebuďme debilové - z článku cituji:
Tam, kde vědí, že nejsou inflační spotřeby, což jsou důchodci, kteří si koupí jen to nejpotřebnější, tak jim seberu peníze, aby neměli ani na životní potřeby. Když nebudou mít na zaplacení elektřiny, elektrárna bude mít menší zisky. A co udělá? Zvedne ceny a jsme v uzavřeném kruhu. První elementární chyba byla, že vláda sebrala peníze lidem, kteří nevytvářeli inflační spotřebu a udržovali hladinu cen. Důchodcům nebo matkám s dětmi, kteří nenakupují dovozové zboží, luxusní věci, ale kupují český chleba, české mléko, podporují českou výrobu. Pro mne je důchodce někdo, kdo si už své oddělal a já jako stát jsem největší svině, když se budu hojit na někom, kdo se nemůže bránit. A navíc je to můj rodič, a to by mne hanba fackovala, abych svého tátu s mámou okrádal. To není ani morální, ani taktický, ale ani ekonomický přístup. Mě nezajímají zahraniční investoři, kteří celý zisk vyvezou někam ven a v Česku nic nezůstane. My potřebujeme peníze udržet doma.

Slova šokovaného amerického turisty v Česku:
"Je s podivem, že zemi, kterou nepustoší tornáda, neničí zemětřesení, úrodu nesežerou kobylky, netrápí ji roky sucha, místo sopky sem tam vybuchne parovodní potrubí, nezažila 68 let válku, dokáže dostat na kolena parta zlodějů, podvodníků a lumpů během 23 let…"

Kateřina Perknerová: Americký komentátor: ODS, nebo ČSSD? Je to jedno, vládnou nám jiní - z článku cituji:
Známý americký komentátor české politické scény Erik Best. Podle vás totiž Česku nevládnou ministři, premiér a politické strany, ale pět nejvlivnějších rodin. Bohužel je to tak, sledujeme soustředění moci a majetku, jde o nejvýraznější trend posledních let.
O kom přesně mluvíme? Je to Dospivova Penta, Tkáčova J&T, Kellnerova PPF, Komárkova KKCG a Bakalova NWR. To jsou ti nejvlivnější, kteří dokázali vytvořit tzv. velké rodiny, tedy spojenectví lidí, kteří třeba pro ně už přímo nepracují, ale i v jiných strukturách jim jdou na ruku.

František Šulgan  info  Zdravý Rožnov
František Šulgan: Deza škodí i Rožnovu

Jan Matys: Návrat Jiřího Čunka - z článku cituji:
Senátor Čunek pochází z Valašska, kraje kde kdysi „končil chléb a začínalo kamení“. Dodnes se tu zachovala upřímná zbožnost; dva Čunkovi bratři vstoupili do kněžského stavu a on sám odvádí církvi desetinu svého platu. Je těžké si představit, že by takový člověk bral úplatky - to by se ostatně nedalo před sousedy utajit. Když se stal Jiří Čunek členem Topolánkovy vlády, měl (podle vlastních slov) pocit, že sem nepatří. Ostatní členové vlády se starali hlavně o zájmy své strany a své vlastní, on sám byl zvyklý pracovat pro druhé.
Mnozí pracovníci médií dodnes neprohlédli a nevyrovnali se s případem, resp. nemají dost sil uklidit nepořádek, který způsobili.

Jan Matys: Komunisti a demokraté - z článku cituji:
Náš parlament vydal (na začátku 90.let?) Zákon o protiprávnosti komunistického režimu. Tím uzákonil jakési „brýle“, skrze které máme posuzovat naše moderní dějiny. Všechny asi překvapil při své pražské návštěvě Barrack Obama, když ocenil naše Pražské jaro, zosobněné zejména tehdejším 1.tajemníkem ÚV KSČ Alexandrem Dubečkem. Podle onoho zákona by to měl být představitel „totalitního režimu“, resp. diktátor.
K něčemu podobnému došlo před několika dny v našem Parlamentu, který vyhlásil den upálení Jana Palacha za Významný den České republiky a přitom se objevilo prohlášení, že Jan Palach „bojoval proti komunismu“. Podobné nesprávnosti nahrávají představitelům KSČM - pan Grebeníček měl pravdu, když protestoval. Jan Palach bojoval proti společenské apatii a rezignaci, ne proti komunismu.

Stanislav Huml: Gratulace Ústavnímu soudnímu dvoru, to se Vám (ne)povedlo = info poslance Českého parlamentu

Karel Kříž: Nahlédněte do kuchyně zlodějů a podvodníků napojených na politickou mafii s přístupem ke státnímu penězovodu

Petr Hampl: Sociální programy škodí chudým - z článku cituji:
Charles Murray dokázal, že přebujelé sociální programy vzaly rodinám z nižších tříd šanci vést šťastný život . Přestože se výdaje i počty profesionálních bojovníků proti chudobě zvyšovaly exponenciálně, byl počet chudých i jejich situace v roce 1984 horší než o 20 let dříve (pozn. v USA).

Karel Kříž: Konečně je to tady?! Budeme platit i daň z daně?! - z článku cituji:
Pár let zpátky vymysleli vládní panáci dálniční známku. Není to vlastně nic jiného než silniční daň pro všechny uživatele tankodromů, u nás legračně nazývaných dálnice. Výsledkem je základní cena daně 1500,- Kč + 300,- Kč daň z přidané hodnoty. Budování infrastruktury je jedna z hlavních funkcí státu, pro kterou si jej vydržujeme. Extrémismus v podobě daně z čisté daně je novinkou.

Jiří Hanzlíček: Našli se viníci drahé elektřiny. Mohou za to Bursík, Moldan a Ambrozek.

Zatkli Marka Dalíka. Bradáčová: Kvůli kauze Pandur    komentáře    info na iDnes.cz

Miloš Zeman  bonmoty
Miloš Zeman je i podle svých politických rivalů nezkorumpovatelný a ke štěstí mu stačí jen chléb se sádlem a cibulí. Ano, konečně i Česko má svého neúplatného Eliota Nesse alias Miloše Zemana v boji proti politické mafii v Česku alias mafii Al Capona v USA 30tých let.


Tadeáš Pelech: iPad Mini patří mezi nejhůře opravitelné přístroje - z článku cituji:
Ani menší iPad na tom podle Wiense není dobře s výměnou baterie. Svépomocí to jde nesmírně těžko a pokud ji budete chtít vyměnit odborně, zaplatíte 99 dolarů, což je při ceně 329 dolarů výrazná částka. „S ohledem na tuto skutečnost bude předpokládaná životnost iPadu Mini zhruba dva až tři roky, jako u ostatních iPadů,“ dodal.


Miloš Zeman 
Miloš Zeman, kterému osobně velmi fandím, je skvělým prezidentem, neboť Miloš Zeman je nejen velká osobnost, ale i podle svých politických rivalů je nezkorumpovatelný a ke štěstí mu stačí jen chléb se sádlem a cibulí. Ano, konečně i Česko má svého neúplatného Eliota Nesse alias Miloše Zemana v boji proti politické mafii v Česku alias mafii Al Capona v USA 30tých let.

Miloš Zeman dělá totéž, co dělali Havel s Klausem
Schwarzenberg urážkou Zemana rozzuřil politiky do běla. Nejsme knížectví, ať se nechá vyšetřit odbornými lékaři
Šéf zemanovců drsně zúčtoval se Schwarzenbergem: Jako nacistický zločinec


Jiří Suchý - výroky: 
Kapitalismus je lepší než socialismus, ale horší než jsem si myslel.
Skutečný rozdíl mezi kapitalismem a socialismem:
„V socialismu zloději kradli toaletní papír, mýdlo, tužky. V kapitalismu zloději kradou fabriky, vyrábějící toaletní papír, mýdla, tužky.“
„V socialismu dělníci dostávali přebytky. V kapitalismu, jsou dělníci přebytkem.“
„V socialismu kradlo hodně lidí, ale málo. V kapitalismu krade málo lidí, ale zato hodně.“
V socialismu se o zlodějích psalo v černé kronice a seděli v base. V kapitalismu se o zlodějích píše jako o celebritách, a sedí v daňovém ráji."

Struktura vlastnictví českého periodického tisku   [2]

Herbář Wendys    Zvířata na fotografiích    Obchod u Wendys (knihy, bylinky)   
Fotografie Naturfoto.cz - o kousek blíž přírodě   

Jak se to dělá (rady a recepty ve videích)
JakTak.cz (rady, návody a postupy)

Matrix 2001
Acta non verba
Katastrofy
Muzeum české elektroniky
Parlamentní listy
Literární noviny
Filmy na ČSFD
Slovo
interval
Lupa
Osel cz (Objective Source E-Lerning)
Daily Tech
Alkohol tester
Jak na počítač
Ceny elektřiny EuroEnergie.cz přehledy
Kalkulátor ceny elektřiny (vstupy jsou z faktury za elektřinu)
Mathway com - matematické výpočty
Orthes - ortopedie a rehabilitace Rožnov pR
Rady, návody, postupy
Odposlechy
Védy sk
Encyclopedia Esoterica sk
Lucie Tatarinov (Urbancová) a Soňa Hájková - Kouzelné školy
Nastja Petrik, malá 8-mi letá holka neuvěřitelně skvěle zpívá Beatles - Oh Darling

KNIHY:
Vědecká knihovna v Olomouci
Knihovna města Olomouce
Městská knihovna Rožnov p.R.     Katalog
Knihy na own.cz - speciál na zážitky lidí po klinické smrti apod
Zdarma kniny na bookboon.com - učebnice pro vysokoškoláky
Knihy na Uloz.to
Knihy na Sdilej.cz

Citáty, výroky, přísloví a aforismy  Citáty na Pelmel info  Rčení, přísloví, pragnostiky, citáty na rceni.cz

Důchody v číslech
Důchodová kalkulačka   info

Průzkumy břidlicových plynů HF metodou. Ta je silně destruktivní, zničí nám krajinu i pitnou vodu, tak jako se to stalo v USA. Tam se probrali pozdě.
Těžební či průzkumná metoda HF (Hydraulic Fraction) - popis a videa k metodě)

Jan Hnízdil: Vládnou nám psychopati.
Patologická struktura osobnosti ("psychopat")´je charakterizovaná dravostí, bezohledností, arogancí a cynizmem bez soucitu, svědomí a odpovědnosti.

Jan Hnízdil, lékař a odborník na komplexní medicínu v Hyde Park 7.02.2011 
např: nemoc ti něco říká, zamysli se a pochopením problému se s mou pomocí vyléčíš, říká tento lékař pacientovi v ordinaci.

Psychopati mezi námi: politici, lékaři i soudci. Chtějí moc i obdiv.